II. Junior és Ifjúsági Női Ökölvívó VB
Bulgária, Albena 2013. szeptember 21-28.

Újabb magyar győzelemnek örülhettünk!

A harmadik napi eredmények

A keddi versenynapon még a 8 közé jutásért harcoltak a lányok. A magyar csapatból a junior Kiss Szabina és az ifi Csősz Nikolett lépett ringbe, de a VB-n most látthatuk először  ringbe lépni London olimpiai bajnokát, Claressa Shields-et is, aki 3 perc alatt lépett túl ukrán ellenfelén.

A Vadmacskák eredményei:

Junior 52 kg:
Kiss Szabina- Paulina Gruchala Lengyelország 0:3
Szasza nagyon jól kezdett, és simán hozta az első menetet. A második menetben ugyanott folytatta, ahol az előzőben abbahagyta, azonban a menet végére elfáradt, így a harmadik menetben már a lengyel került fölénybe. Mivel a bírák az utolsó két menetben a lengyel lányt látták jobbnak, sajnos vereséggel zárta a junior világbajnokságot a többszörös kick-boksz világbajnok Szabina.

Ifi 64 kg:
Csősz Nikolett- Anja Moskil Németország 2:1
Az egy fejjel alacsonyabb német lány végig próbált beugrásokból támadást felépíten, Niki azonban többször is szépen megállította az előretörő Moskilt. Szoros mérkőzésen végül a magyar lány kezét emelték fel nagy örömünkre. A pontozás 37:38, 38:37, 38:37.

A szerdai versenynapon 4 ifjúsági versenyzőnk lép ringbe. A tét az érem!
Az esti program:
3. pár 51 kg Wurst Nikolett-Neriman Istik Törökország,
11. pár 64 kg Csősz Nikolett-Hava Satilmis Törökország
13. pár 75 kg Kaszanyi Fanni-Claressa Shields USA
18. pár 81 kg Szatmári Petra-Ali Sarah Rehana Németország

A +81 kg-os Banicz Vivien már biztos érmes, pénteken a döntőbe jutásért bokszol ukrán ellenféllel.