2015.01.06 - Évértékelő 2014
Vissza a kezdőoldalraBelépés
A magyar női ökölvívás 2014-ben
Az év első nemzetközi versenyére Szerbiában került sor, ahol az elit kategóriában Nagy Bianka, míg az ifjúságiaknál Bugyik Alexandra nyerte meg a 64 kilós súlycsoportot a 3.Nemzetek Kupáján, amelyen Oroszország, Kazahsztán, India, Franciaország, Anglia, Bulgária, Olaszország és Románia is szerepelt, így a verseny történetében a legerősebb mezőny most vonult fel.
A női válogatott alaposan kitett magáért Hamburgban is a helyi regionális szövetség által szervezett nemzetközi tornán, amelyen többek között Németország, Lengyelország, Hollandia, Litvánia, Csehország és Azerbajdzsán csapata is részt vett. Az ifjúságiak között Oláh Anita (
A 2014-es esztendő első világbajnokságára Szófiában került sor, amelynek jelentőségét az adta, hogy innen lehetett csak kvalifikálni a nancsingi Ifjúsági Olimpiai Játékokra. A magyar válogatott minden előzetes várakozást felülmúlva egy éremmel, három olimpiai kvótával, és összesen öt legjobb nyolc közé jutó versenyzővel térhetett haza az áprilisi szófiai ifjúsági világbajnokságról, amelyen tizenhárom súlycsoportban 523 versenyző vett részt.
A hölgyek közül Posta Daniella (
A legjobb tizenhat közé hét fiú és két leány versenyzőnk jutott be, ezzel pedig csak Nagy-Britannia, Üzbegisztán, Kazahsztán, és Ukrajna előzött meg minket a világbajnokság hetedik versenynapja után, azaz válogatottunk Oroszország, a házigazda Bulgária, Kuba, Azerbajdzsán, Törökország, Németország, és az Egyesült Államok csapat előtt járt teljesítményben.
Az elit Női EB-re június elején a román fővárosban, Bukarestben került sor, amelyen 30 nemzet 163 versenyzője indult el végül. Teljes csapattal csupán a házigazda románok, az oroszok, az ukránok és hazánk vett részt a kontinensbajnokságon, míg a törökök, a németek, az olaszok, az angolok, az azeriek szintén nagy csapattal képviseltették magukat a 2011-et követően ismét megrendezett női Európa-bajnokságon.
A magyar válogatott egy arany-, valamint három bronzéremmel zárt Bukarestben, amely szereplés a 2000-es évek elejének sikersztoriját idézte vissza. Hazánk a pontversenyben az előkelő ötödik helyen végzett, csak Oroszország és Bulgária tudta egyértelműen megelőzni a magyar csapatot, míg Románia és Olaszország csupán egyetlen ponttal múlt felül bennünket Bukarestben.
Június végén már az Ifjúsági és Junior EB-re készült az utánpótlás csapat, ennek nyitányaként 8 napos olaszországi edzőtáborba utazott 12 versenyző.
Assisi adott otthont a női ifjúsági és junior Európa-bajnokságnak, amelyen a magyar válogatott nagyobb csapattal szerepelt. A juniorok mezőnyében Gáll Bernadett (
Szeptember elején a Szilézia Kupán sokkolta a lengyel közönséget és a nemzetközi mezőnyt a magyar csapat. Lányaink 7 aranyérem, 3 ezüst és 3 bronzéremmel tértek haza. Említésre méltó Szokol Fanni (junior 75 kg) eredménye, aki azt a lengyel Plawcka Weronikát verte meg otthon, akitől az olaszországi EB-n kikapott az elődöntőben. Tar Flóra (ifi 60 kg) döntőbeli győzelme az ukrán Svetlana Kreschik ellen szintén szép mozzanata volt a tornának.
A felnőtt női válogatott a koreai világbajnokságra Marokkóban készült fel, valamint az országos bajnoksággal melegített az év legfontosabb versenyére. Marokkóban Szatmári Petra (
A női országos bajnokságok történetében újabb mérföldkőhöz érkeztünk, hiszen 2014-ben nemcsak az elit, az ifjúsági és a junior kategória szerepelt, hanem első alkalommal a serdülő lányok is küzdhettek a bajnoki címekért.
A női világbajnokság bizonyult az esztendő mélypontjának, az akklimatizációs nehézségekkel küszködő válogatott Dél-Koreában nem alkotott maradandót. A csapat tagjai nem tudták megismételni a bukaresti formát, és gondok akadtak a ritmussal, és a sebességgel is. Szatmári Petra (
A 2015-ös esztendőben főleg az utánpótlás versenyzőkre vár nagy feladat, hiszen májusban Világbajnokság lesz Tajvanban, majd augusztusban Európa-bajnokságon léphet ringbe a magyar junior és ifjúsági válogatott.