2012.07.09 - Golden Glove Vojvodina eredmények

Vissza a kezdőoldalra
Hozzászólás beküldéséhez be kell jelentkezni!
Belépés

Golden Glove of Vojvodina 2012.07.06-08.

Első ízben rendezték meg a Vajdaságban az ifjúsági lányok (17-18 év) részére a Golden Glove tornát, amire máris nagy volt az érdeklődés, hiszen a lányoknál 9 ország jelent meg a pénteki napon a kezdésre.

A magyar csapat az alábbi összeállításban indult:
48 kg Váry Lili (Vecsés SE)
51 kg Wurst Nikolett (Fitt Boksz Kőszeg)
54 kg Faragó Orsolya (Vecsés SE)
57 kg Nagy Kornélia Kitti (NYVSC-Big Boxing)
60 kg Szabó Vanda (Forgi BC)
64 kg Csősz Nikolett (Forgi BC)
64 kg Kozma Anita (Halas BC)
+81 kg Szatmári Petra (FÖS-Baja)

Mivel a rendezők kértek két felnőtt versenyzőt is, így a csapat elit korosztályú tagjai:

Varsányi Áron (Fitt Boksz Kőszeg)

A női verseny mellett rendezik a 30. Golden Glove Vojvodina ifjúsági férfi versenyt is 14 ország résztvételével, amin a magyar válogatott 8 versenyzővel vett részt Füzesi Zoltán válogatott edző és  Borbély Erik edző vezetésével.
A csapattal utazott két remek bírónk is: Gál Tibor és Dr. Sorosi Gyula.
+91 kg Szajkó Béla (KSI)

A verseny érdekessége, hogy több helyen rendezték meg, így az elődöntők Zabalj városában, a döntők pedig Újvidéken voltak. Ráadásul a második napon a férfi és a női verseny két külön városban volt.

Az első napi eredmények  (a tét a 4 közé jutás):

54 kg Faragó Orsolya- Priya (India) RSC I.
60 kg Szabó Vanda- Kaur Rupinder (India) RSC III.
64 kg Csősz Nikolett- Poonam (India) RSC I.

Az elődöntők eredményei:

48 kg Váry Lili- Abdermbaeva Amina (Kazahsztán)
51 kg Wurst Nikolett- Saini Neelam (India)
57 kg Nagy Kitti- Lalruafteli (India)
64 kg Kozma Anita- Arapbaeva Aidana (Kazahsztán)
Felnőtt nők:
54 kg Kovács Klára- Zholaman Dina (Kazahsztán)
69 kg Kozma Beáta- Tsoloyeva Zarina (Kazahsztán)

Döntők eredményei:

48 kg Váry Lili-Lalenkawli (India)
A junior világbajnok indiai jobban bírta az embertelen klímát, Váry küzdött végig, a negyedik menetben is végig kergette az ellenfelét, azonban pontatlan volt, ami megbosszulta magát.

51 kg Wurst Nikolett-Karlsson Tanya (Svédország)
Niki túl nagy elánnal kezdett, aminek sajnos az lett a következménye, hogy a harmadik menetre teljesen felőrlődött.

57 kg Nagy Kitti-Marija Pavlov (Szerbia)
Tudtuk, hogy Kittinek esélye sincs otthon pontozással megverni az aktuális európa bajnok Pavlovot, ez be is igazolódott. Mivel kiütni nem sikerült, így a végén a szerb kislány kezét emelték fel.

+81 kg Szatmári Petra-Sazdykova Tokzhan (Kazahsztán)
Petra nagyon okosan betartotta az edzői utasításokat, és szép balegyenesekkel kipontozta a legaláb 30 kilóval nehezebb kazah lányt. Egyértelmű győzelmet aratott, ráadásul a közönségnek is tetszett Dávid és Góliát csatája, ezért Petra a legharcosabb versenyző különdíját is megkapta.

Végeredmény:
Nők:

Aranyérmes:
Szatmári Petra (Petra kapta a legharcosabb versenyző különdíjat is!)